Skip to content

30 dni

014

Nasze życie ostatnio przewróciło się do góry nogami. Właściwie to nie ostatnio, to przewracanie trwało i pewnie wciąż trwa. Może dlatego nie odczuwamy tego tak dosadnie, a może kręcimy się tak szybko, że siła odśrodkowa trzyma nas na swoim miejscu.

30 dni temu poznaliśmy kogoś nowego. Kogoś, o kogo istnieniu wiedzieliśmy już wcześniej, ale musieliśmy poczekać aby poznać jego imię.

30 dni temu poznaliśmy Ciebie. Zobaczyliśmy Cię kilka dni wcześniej niż się spodziewaliśmy, ale dałeś nam, a szczególnie mi, odczuć swoje przyjście. Chociaż byłeś taki drobny, wszedłeś do naszego świata z impetem. Na zawsze zapamiętam moment, kiedy pierwszy raz położyłeś się na moim brzuchu i to zaskoczenie, że to naprawdę Ty. Tak długo dawałeś nam o sobie znać, że tam jesteś, że masz się dobrze, ale dopiero kiedy Cię zobaczyłam, poczułam Twoje ciepło, dopiero wtedy w pełni uświadomiłam sobie, że naprawdę jesteś. I nareszcie otrzymałeś imię, nie byłeś już bezimiennym chłopcem. Wydawałeś się taki kruchy, chociaż pielęgniarki pokazały, że nie tak łatwo Cię uszkodzić. Chudziutkie paluszki wyglądające jak miniaturowe wprawiały Twoją babcię w zachwyt. Drugiej babci wystarczył Twój widok, żeby łzy same jej popłynęły.

Stopniowo Cię poznajemy, zaczynamy rozpoznawać co chcesz nam powiedzieć przez różne gesty i mimikę. Twój wzrok staje się coraz bardziej widzący i coraz częściej rozglądasz się dokoła poznając nasze twarze. Czasem mam wrażenie, że coś Ci się śni, ale czy to już? Są momenty, kiedy patrzę na Ciebie i widzę jakim chłopcem będziesz za kilka lat, jak będziesz wyglądać.

A na razie leżysz na naszych rękach i tu jest Ci najlepiej. A ja modlę się o łaski dla Ciebie i dla nas – abyśmy wychowali Cię tak jak Bóg, a nie świat chce.

 

 

(zdjęcie nie jest najświeższe 😉 )

 • http://secundum.pl Piotr Komander

  Wasz wpis przeczytany dzisiaj, w dzień świętego Mikołaja, traktuję jako nieoczekiwany prezent od niego. Nie spodziewam się innych, ale ten całkowicie mi wystarczy. Od razu zrobiło się cieplej i radośniej!

  • http://pozeraczeczasu.pl/ AgataCzajkowska

   Bardzo przyjemnie czytać takie komentarze, dziękuję!

 • http://haniako.wordpress.com Haniako

  <3

 • Hi Lawyer

  Piękne zdjęcia i lekki styl. Miło tu zaglądać :)
  Zapraszam do siebie na fb https://www.facebook.com/witajprawniku :)